Rohu- ja põllumaa ost ja müük

Põllumaa ost ja müük ei pea olema keeruline ja pead valutama panev protsess. Sama on rohemaa ostu ja müügiga. Tumetamm on rõhku pannud eelkõige protsessi mugavusele, kvaliteedile ja kiirusele.  

Kui soovid osta või müüa, kas rohumaad või põllumaad, siis me aitame teil seda protsessi kergemaks muuta. 

Kui teil on küsimusi põllumaa ostu/müügi või rohemaa ostu/müügi suhtes, siis aitame leida küsimustele vastused.

Põllumaa ost

Meie üks tegevusvaldkondi on põllumaade ja rohumaade ost ning seda teeme üle terve Eesti. Seega asukoht ei ole meie jaoks oluline. Kuid hektari hinda mõjutavad mitmed erinevad aspektid, näiteks: pindala, asukoht, kuju, ligipääs, drenaažisüsteemid ja mullastiku tüüp. 

Ise majandamine on keeruline ja aeganõudev. Põllumaa harimiseks on vajalik tehnika, seadmed ja teadmised. Olenevalt põllumaa suurusest varieeruvad need kohustused, aga üldiselt on tegemist ajamahuka tegemisega. Meie jaoks on oluline kvaliteetne hooldus. Seega, kui oleme sooritanud põllumaa ostu, siis tegeleme ka selle hooldusega. Meie jaoks on oluline kvaliteet ning põllumaade kvaliteedi säilitamine. 

Meie peamised suunad, mida põllumaa ostu/müügi puhul eelistame:

      Väikesed ja suured põllumaad

      Haritavad maad

      Osa põllukinnistust 

Kust kandist me põllumaid ostame/müüme?

Tegeleme põllumaade ostu ja müügiga üle Eesti. Asukoht ei ole takistuseks ning oleme avatud erinevatele piirkondadele. Olenemate asukohast kehtivad siiski kõikide piirkondada ja maade puhul samad hinnastamis kriteeriumid.

Millest sõltub hind?

Põllumaade ja rohumaadega oleme tegelenud juba pikalt. Paljuski seetõttu, et haritud maad, mis on kasvanud võsasse või ei ole leidnud kasutust. Tavaliselt on sellised maad maaomanikule rohkem koormaks. Selliste põllu-ja rohumaade hooldus on ajamahukas, kulukas ning vajab õigeid tööriistu. 

Hinnastamisel ei ole kunagi ühte aspekti, mis üleüldist maa hinda mõjutab. Üldiselt sõltub hinnakiri siiski erinevatest teguritest. Iga aspekt mängib rolli lõpliku hinna kujunemisel. Hind sõltub:

  •  asukohast
  • kuidas on ligipääs
  • millised on toetused
  • suurus ja reljeef
  • kuju
  • mulla viljakusest ehk boniteedist
  • rendilepingust.

 

Selleks, et hind kujuneks võimalikult täpseks on oluline vaadata kõiki tegureid kriitilise pilguga ning anda hinnang vastavalt sellele. Meile on oluline hinna ja kvaliteedi suhe ning kliendi rahulolu ja võimalikult mugav ja meeldiv müügi/ostu protsess.

Miks peaksid just meile enda põllumaa või rohumaa müüma?

Oleme usaldusväärsed partnerid maatehingutes. Pakume konkurentsivõimelist hinda. Meile on tähtis kvaliteet, kliendi rahulolu ning mugav protsess. Oleme viimased viis aastat aidanud enda klientidel saada parimad ostu ja müügi tingimused. 

Lisaks sellele anname endast parima, et maa müük sujuks võimalikult ladusalt ilma keeruliste protsessideta. Oluline on, et põllumaa müük või rohumaa müük ei nõuaks kliendilt lisapingutust või lisa tegemisi. Oleme protsessi käigus pidevalt ühenduses ning hoolitseme dokumentide eest, broneerime vastava notari aja ning koos leiame parima lahenduse.

Millisel juhul peaks mõtlema põllumaa/ rohumaa müügile?

Põllumaa müük võiks olla mõtteaineks, juhul kui põld läheb maakasutusest välja ja ise ei tegele põllumajandusega. Põllumaa/rohumaa nõuab hoolitsust ning kõige suurem asi, mida hoolitsus nõuab on aeg. Mida suurem on maa-ala seda rohkem peab investeerima enda aega sellesse.

Teine põhjus, kui peaks/ võiks põllumaa müük olla teemakohane on olukord, kui ise põllumajandusega ei tegele ning maa-ala seisab ilma kasutamata.

Kuidas protsess välja näeb? 

Põllumaade ost ja müük on meil jaotatud etappideks. Selleks, et muuta kogu asi võimalikult lihtsaks ja loogiliseks oleme toonud punktidena välja üldise teekonna. Kogu selle protsessi juures aitame ja juhendame. Kui on tekkinud mingeid probleeme, siis lahendame vastastikuse suhtluse käigus.

1)    Võtate meiega ühendust – ühenduse võtmine on kõige esimene samm kogu protsessi juures. Olenevalt, kas võtate ühendust seoses küsimusega või sooviga osta/müüa, siis esimene kontakt annab võimaluse astumaks sammu lähemale lahendusele. Sellega saame üldise ülevaate olukorrast.

2)    Esmane ülevaatus ja hindamine – ülevaatus hõlmab endast hinnastamise kriteeriumite järgimist. Vaatame üle kõik eespool toodud tegurid, mida me hinnastamise juures vaatame ning siit saame edasi minna juba täpsemaks.

3)    Hinnapakkumine – kujuneb välja erinevatest teguritest, mida me ka pakkumises välja toome. Nüüd saate otsustada, et kas teile sobib antud pakkumine või soovite millegagi seoses  veel arutada või soovite täpsemat selgitust. 

4)    Notariaalne leping, läbi notari deposiidi raha tasumine – kui kõik eelnev on sujunud ning kõik sobib, siis saab protsessi viimasesse etappi minna ehk koostada lepingut. 

Küsi meilt nõu

Kui soovid põllu-rohemaad osta/müüa või on lihtsalt sellega seonduvalt küsimusi, millega seosese sooviksite täiendavad infot saada, siis võta meiega julgelt ühendust. Anna meile märku ning leiame lahenduse.  Pakume parimat hinda teie maa ja kinnistute eest. Vaata kõiki meie teenuseid ja võta meiega ühendust.

Kasulik link: Metsaportaal

MEIE TEENUSED

Metsakinnistute ost

Metsamaa ost

Ostame metsamaad üle Eesti, igas piirkonnas. Meie eesmärgiks on aidata kaasa uue väärtusliku metsapõlve tekkimisele ning kasvatada Eesti metsamaad.

Metsakinnistute ost

Põllumaa ost

Ostame Teilt põllumaad ning kanname selle eest hoolt. Saame Teie põllumaa eest pakkuda parimat hinda!

Metsakinnistute ost

Kinnistute ost ja hooldus

Uuendame raielangid ja aitame kaasa uue väärtusliku metsapõlve tekkimisele.

Metsakinnistute ost

Metsakasvatus

Arvestame vajadusega anda tulevastele põlvedele edasi elujõulised metsad ja elamisväärne keskkond.

MEESKOND

Metsakinnistute ost

Timo Tammik

Metsakinnistute ost

Romert rehe

Küsi Pakkumist